Urządzenie do obróbki koronowej składa się z generatora i stacji do koronowania.

Stacja do koronowania

To urządzenie generuje wyładowania koronowe w szczelinie między elektrodą a wałkiem zabiegowym, obrabiając powierzchnię materiałów podstawowych przechodzących przez szczelinę. Istnieją różne typy jednostek dostosowanych do różnych celów, w tym stacja do obróbki materiału podłoża izolacyjnego, stacja do obróbki materiału podstawy przewodzącej, stacja do obróbki materiałów szerokiej podstawy, stacja do obróbki z wewnętrznym ciśnieniem powietrza, stacja do obróbki wąskiej wstęgi i stacja do obróbki plazmą gazową  i atmosferyczną. (Stanowisko do obróbki wyrobów formowanych nie ma wałka do obróbki).

Generatory koronowe

Generator koronowy generuje wyjście o wysokiej częstotliwości i stosuje się go do elektrody rozładowującej(w stacji do koronowania) o wysokiej częstotliwości i wysokim napięciu, która została wzmocniona przez transformator wysokiego napięcia.

Sprzęt dodatkowy

Oprócz powyższego głównego sprzętu, rzeczywista praca stacji do aktywacji powierzchni wymaga zastosowania innych urządzeń, takich jak przewody elektryczne wysokiego i niskiego napięcia, dmuchawa wyciągowa ozonu oraz kanały wykorzystywane do odprowadzania ozonu i NOx wytwarzanych w stacji obróbki; ekranowania rur, które osłaniają i chronią przewody wysokiego napięcia między stacją obróbki a transformatorem wysokiego napięcia; oraz sprzęt, który dostarcza sprężone powietrze do cylindra w celu otwarcia i zamknięcia elektrody.

Kontakt z nami
Prosimy o kontakt w przypadku pytań czy sugestii